Zajímavé...

Litanie - VĚŽÍ Z KOSTI SLONOVÉ

Po včerejší úvaze o Panně Marii jako věži, která j nám křes´tanům symbolem v pevnosti, v dobrých základech, se dnes zamyslíme nad pojmem věži z kosti slonové.

Slonovina je vzácnost. Vždy byla a i v současnosti je slonovina považována za vzácný materiál. Pomineme-li základy, které věž potřebuje, i smysl, který poskytuje, je nutné, aby tato věž byla postavena z kvalitního a vzácného materiálu. Slonová kost kvalitu materiálu symbolizuje. Kvalitní materiál, z kterého je postavena mariánská věž, mariánský maják, vychází z Božích rukou.

Myslím, že to byl básník a kněz Michel Quoist, napsal kdysi úvahu o stavbě, kolem které častokrát procházel. Viděl, jak zedník klade jednu cihlu na druhou a pod jeho rukama pomalu roste zeď. Možná, kdoví, to byla nějaká nová věž. A Michael Quoist si uvědomil, že každý z nás křesťanů je živým kamenem ve stavbě Boží věže a že vůbec není důležité, jestli nás Boží prozřetelnost oné věži položila jako cihlu, jako onen živý kámen někam do základů nebo úplně až na vrchol celé stavby.
Ale důležité a velmi důležité je, aby na tom místě, kam jsme byli postaveni, jsme byli pevní, věrní, aby ostatní cihly a kameny s námi jako se součásti celé stavby mohli počítat. Panna Maria byla nejen živým kamenem, byla nejenom klenákem na vrcholu stavby, ale dokázala také hrát roli kamene v základech. Byla pro Boha k dispozici.Jestliže v nás křesťanech přebývá Duch boží a jsme chrámem Svatého Ducha, je potřebné po vzoru Mariině být Bohu k dispozici. Být takovým, s odpuštěním, balvanem v rukou Božích, aby si nás Bůh otesal, aby si nás jako cihlu z kosti slonové položil do těch míst, kde nás potřebuje. A abychom toto místo tak, jako to udělala Panna Maria, bez reptání přijali.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 16. 05. 2015 | 2978 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (150 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (109 hl.)
 
Je to bláznovství (113 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (113 hl.)
 
Dost se o to zajímám (151 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (108 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (107 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 851
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace