Zajímavé...

Litanie - STÁNKU VYVOLENÝ

Při včerejší úvaze o stánku Ducha Svatého jsme skončili otázkou, zdali si Bůh k něčemu vyvolil i nás. O Panně Marii říkáme v další invokaci Loretánských litanií – stánku vyvolený.

Bůh počítá s každým člověkem. Vypadalo by to na první pohled, jakoby bez nás byl bezradný. Jakoby nás nutně potřeboval a bez naší pomoci by si s planetou ani snad s vesmírem nevěděl rady. Není tomu tak. Bůh si vždycky volí toho, s kým chce spolupracovat. Vyvolenost je v Božím smyslu návrh na vzájemnou spolupráci a partnerství. Na rozdíl od jiných náboženských nauk je náš Bůh tím, který chce s člověkem spolupracovat. Který není jeho mocným vladařem nerespektujícím jeho lidskou vůli, lidskou svobodu. Naopak. Bůh klade otázku, Bůh pokládá výzvu a ten, komu je položena, je vyvoleným člověkem a záleží na odpovědi, jakou Bohu dá.

Do stejné situace se dostala před 2000 roky i Panna Maria. Ona byla také vyvolena, jí byla položena nabídka spolupráce a ona řekla: Ano. K takovému ano je potřeba odvaha.

Osobně si myslím, že by na tomto místě hned vedle zvolání: Stánku vyvolený! Mělo být další zvolání. které v litanii není: Stánku odvahy! Stánku statečnosti! Odpovědět na Boží výzvu nutně, velmi nutně potřebuje odvahu. Vždyť i víra je věcí odvahy.Bůh stejně tak jako k Panně Marii i k nám posílá svoji nabídku. Chceš být v mé církvi tím nebo oním, chceš pracovat na tom nebo tamtom místě, cítíš povolání k tomu nebo něčemu jinému? A člověk se musí ztišit, aby tento Boží hlas v sobě uslyšel. Panna Maria byla ženou, která se dokázala ztišit, protože jedině tak, když se ukryjeme před hlukem světa, můžeme slyšet Boží hlas. Můžeme slyšet nabídku Boží vyvolenosti.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 13. 05. 2015 | 2302 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Fermentum 1999
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (151 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (110 hl.)
 
Je to bláznovství (113 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (115 hl.)
 
Dost se o to zajímám (153 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (109 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (108 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 859
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace