Zajímavé...

Litanie - MATKO NEPORUŠENÁ

Současný svět volá po materiální neporušenosti. Kdo z nás si koupí porušený výrobek? Kdo z nás bude mít odvahu nastoupit do porušeného dopravního prostředku? Neporušenost čehokoliv je známkou kvality.

Opakem porušeného je celistvé, jednotné, harmonické. Není ovšem žádaná jenom materiální harmonie, ale lékaři a psychologové dnes volají po životní harmonii, po souhře a jednotě mezi časem, který člověk věnuje práci, odpočinku, spánku, vzdělávání. Stejně tak se volá po harmonii vztahů mezi lidmi. Díváme-li se na Pannu Marii jako na Matku neporušenou, vnímáme ji samozřejmě v jejím neporušeném panenství, ale ona byla nadto ještě harmonickou bytostí.
Ženou, která dokázala spojovat život, jak se dnes říká neprávem, obyčejný, který obsahoval starost o dítě, o manžela, o chod domácnosti s životem duchovním. Ona byla vyváženou harmonickou bytostí v tom, že měla otevřeny nejen uši pro potřeby těch, kteří byli kolem ní, vzpomeňme si na svatbu v Káně Galilejské, měla otevřený i vnitřní sluch pro Boží volání. Žila na této zemi, chodila po této zemi, a přesto žila životem, který tuto zemi daleko překračoval. V tom je neporušenost životního stylu u Panny Marie pro nás křesťany vzorová.Páter Kenntenich se kdesi vyjádřil, že je ideální mít ruku na pulzu doby a ucho na Božím srdci. Být svým způsobem pečlivou Martou, pracovitou, starající se o věci pozemské, ale současně taky naslouchající Marii, její sestrou. Spojit v jednoty tyto dva vzájemně se doplňující a člověkem harmonizující životní styly. V tomto je nám Panna Maria vzorem. Být otevřený pro potřeby této doby. Žít tímto životem jakoby mezi galilejskými svatebčany na straně jedné a současně odpovídat – staň se mi tvá vůle, Pane, - na straně druhé, když nasloucháme svým vnitřním sluchem Božím výzvám.

Pokud budeme takto vyváženi, blížíme se mariánskému stylu života.

Sdílet

| Autor: Dana Tichá | Vydáno dne 06. 05. 2015 | 2420 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Fermentum 1999
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (151 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (110 hl.)
 
Je to bláznovství (113 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (115 hl.)
 
Dost se o to zajímám (153 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (109 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (108 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 859
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace