Zajímavé...

Iniciativa „Duchovní setkání u mariánských sloupů v České republice za pokoj v zemi a svěření obcí do péče Matce Boží“

flyupmike,  CC0 Public Domain, pixabay.com Při příležitosti nadcházejících významných jubileí, kdy si připomeneme v roce 2017 sté výročí zjevení a poselství Panny Marie ve Fatimě a v roce 2018 sté výročí stržení mariánského sloupu v Praze, pořádá Hnutí obnovy duchovních tradic Duchovní setkání u mariánských sloupů v ČR za pokoj v zemi a svěření obcí do péče Matce Boží.

Cílem je nejen podporovat obnovu poničených duchovních památek (zvláště tragicky strženého mariánského sloupu v Praze), ale především obnovovat duchovní poslání těchto míst pořádáním duchovních setkání. Mariánské sloupy jsou v mnohých městech naší země svědectvím víry v Boha a úcty k Matce Boží. Předchozí generace je zbudovaly na poděkování za odvrácení morových a válečných útrap. Duchovní setkání má spojit věřící a lidi dobré vůle v podpoře křesťanských tradic v prosbě za Kristův pokoj v české zemi a svěření obcí do péče a ochrany Matky Boží.

Duchovní setkání je pořádáno se souhlasem Stálé rady ČBK ve spolupráci s církevním a světským společenstvím a probíhá podle schválené modlitební příručky pod vedením místního kněze. Aktivitu organizuje Koordinační výbor aktivity Duchovních setkání u mariánských sloupů, který registruje a koordinuje pořádání místních setkání ve spolupráci s organizátory a duchovními správci daného místa.

Duchovní setkání u mariánských sloupů je pořádáno každého 8. dne v měsíci, ve spojitosti se dnem 8. 12. – slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny dědičného hříchu, a to vzhledem k tomu, že na většině mariánských sloupů je zobrazena socha Panny Marie Immaculaty – Neposkvrněné. Ale také ve spojitosti s dalšími svátky: 8. 5. – den Panny Marie, Prostřednice všech milostí, a 8. 9. – svátek Narození Panny Marie. Setkání lze pořádat také v jiné dny spojené s určitým výročím (stržení mariánského sloupu v Praze 3. 11. 1918) a mariánskými svátky nebo příležitostně v rámci pobožností májových, růžencových a prvních sobot. Připojit se může kdokoliv a kdykoliv, ať už přímo u mariánských sloupů nebo v kostele, či soukromě na jiném vhodném místě. Všichni se mohou spojit a sdílet ve společenství modliteb za obnovu duchovního poslání mariánských sloupů.

K výše uvedeným aktivitám je možno použít nově vydanou brožurku Duchovní setkání u mariánských sloupů v České republice. Modlitby k pobožnosti.
Vydalo Hnutí obnovy duchovních tradic z. s.
(web: www.hnutiduchovnitradice.cz,
e-mail: duchovnitradice@seznam.cz).

Kniha má 28 stran, formát A5, cena 30 Kč. Církevní schválení udělil Mons. Jan Graubner, arcibiskup olomoucký. Brožurku lze objednat a zakoupit: Matice cyrilometodějská s. r. o., Dolní nám. 24, 771 11 Olomouc, expedice@maticecm.cz, tel. 587 405 431.

P. ThDr. Jiří Koníček, ICLic.

Anotace knihy


DUCHOVNÍ SETKÁNÍ U MARIÁNSKÝCH SLOUPŮ V ČESKÉ REPUBLICE

MODLITBY K POBOŽNOSTI


• Uspořádal a průvodní slovo sepsal P. ThDr. Jiří Koníček
• Úvodní slovo Jan Graubner, arcibiskup olomoucký

Modlitební brožurka k duchovním setkáním u mariánských sloupů v ČR. Obsahuje pobožnost u mariánského sloupu, texty k bohoslužbě slova a kázání, litanie a modlitby k pobožnosti, zpěvník několika vhodných písní.

Na závěr je přidán přehled mariánských sloupů v ČR.

Vyšlo s církevním schválením.

Hnutí obnovy duchovních tradic z.s. • Brož., A5, 28 stran, 30 Kč

Převzato z časopisu Světlo č. 50/2016, str. 11, (anotace knihy na poslední straně časopisu)

Mariánský sloup, Hr. Králové, foto: Petr 1888, CC BY-SA 3.0, cs.wikipedia.orgSdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 15. 12. 2016 | 2143 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: Světlo 50/2016
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Znáš adoptivní farnost Jeníkov? (viz články o farnosti Jeníkov)

Netuším, o co jde (151 hl.)
 
Něco jsem zaslechl (110 hl.)
 
Je to bláznovství (113 hl.)
 
Zpovzdálí to sleduji (115 hl.)
 
Dost se o to zajímám (153 hl.)
 
Aktivně spolupracuji (109 hl.)
 
Patřím dokonce do Klubu přátel Jeníkova (108 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 859
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace