Migrace serveru 14. až 15. března 2020

Od soboty 14. 3. do neděle 15. 3. by měl (dá-li Bůh) proběhnout dlouho připravovaný přesun serverů A.M.I.M.S. se všemi weby s výjimkou TV-MIS na nový cloudový virtuální server, protože současná dvojice fyzických serverů pořízených v roce 2007 se již blíží konci své životnosti - či přesněji řečeno - je již několik let za hranicí životnosti a funguje už jen zázrakem - snad proto, že jsme dosud neměli nikoho, kdo by přesun a s tím sovisející úpravy systému provedl. Prosím proto všechny, kteří vkládají obsah na weby na našem serveru, aby v době přesunu, tedy od pátku 13. března až do ohlášení, že se přesun úspěšně zdařil, nevkládali žádný obsah. Stejně tak se omlouváme, že i komentáře které budou vloženy v době přesunu, již nebudou překopírovány a po spuštění webů na novém serveru nebudou. Děkuji za pochopení. Další informace o průběhu migrace a okamžiku jejího dokončení, naleznete zde. Srdečně zdraví P. Pavel Zahradníček

Aktualizace z 26. 3. 2020: Momentálně je možné vkládat nový obsah bez omezení, tj. včetně obrázků! Nyní řešíme určitý problém, týkající se vkládání komentářů. V přesunu budeme pokračovat ještě o týden později, tj. o víkendu 4./5.4.2020. Od pátku 3.4. opět nenahrávejte žádný obsah na weby a neměňte texty - bude probíhat další pokus o přesun a změny by se vám nepřekopírovaly na nový server. Děkuji za pochopení. P. Pavel

Aktualizace z 4. 4. 2020: Web fatym.com je přesunut. Můžete na něj začít vkládat obsah. V případě problémů mě, prosím, kontaktujte (pavel(zavináč)fatym.com nebo 731402651). Pozor! V rámci upgradu redakčního systému, který byl nutný kvůli kompatibilitě s novým serverem, má nyní redakční systém nový grafický vzhled. Funkce a obsluha by však měla zůstat stejná. Ostatní weby přepneme zítra, pokud se do té doby neobjeví nějaký nečekaný problém. Pak bude možné začít vkládat obsah i na ně. O přepnutí ostatních webu budeme informovat zde.
P. Pavel
Zajímavé...

Do bouří našeho života

George Hodan, Public Domain, www.publicdomainpictures.net Do měsíce února vstupujeme svátkem Uvedení Páně do chrámu, jehož historie i náplň je tak bohatá, že stojí za to, krátce se nad nimi zastavit.
Odborníci na liturgii sledují počátky tohoto svátku v Jeruzalémě na konci 4. století, odkud se rychle rozšířil po východním křesťanském světě pod názvem Hypapanté, tedy setkání.

Název jednak odkazuje na setkání spravedlivých Simeona a Anny s Kristem v chrámě, kam ho Panna

Uvedení do chrámu, volné dílo, cs.wikipedia.org


Maria přinesla, v hlubším smyslu ale i na setkání Starého zákona s Novým ve výše zmíněných postavách.

Na křesťanský západ se svátek dostal v průběhu 6. století. V Římě papež Sergios I. (papežem byl 687–701) připojil k liturgickému slavení svátku procesí předcházející mši svaté. Emeritní papež Benedikt XVI. v jedné své hromniční promluvě připomněl, že právě tímto průvodem se svícemi se podařilo vytlačit a jaksi přeznačit hlučný pohanský průvod – tzv. Amburbale (tato tradice v Římě přežívala ještě dlouho poté, co se stal – alespoň formálně – křesťanským). Aby křesťané vyjádřili kontrast mezi jejich liturgickým slavením a tímto pohanským „karnevalem“, konal se průvod v černých, resp. fialových oděvech (tedy v kajících barvách).

I zde se tedy vyskytuje motiv setkání: pohanský svět, který svým bezuzdným řáděním chce jen přehlušit vlastní prázdnotu, temnotu a nevykoupenost, se setkává s Kristem – světlem světa. Křesťané odpovídají na chaos a temnotu okolního světa modlitbou, pokáním a snahou vnášet do něj světlo Kristovo.

Tato zajímavá symbolika historie slavení hromničního procesí je stále aktuální. Okolní svět nepotřebuje naše mravokárné kázání o tom, jak je zkažený a špatný. Ničemu nepomůže ani povýšený komplex vícecennosti (k němuž křesťané tváří v tvář pohanské společnosti vždy byli pokoušeni) a považování se za lepší než „ti druzí“. Jsme posláni, abychom temnoty okolního světa i našich vlastních srdcí prozářili světlem, které nevychází z nás samotných a našich výkonů nebo akčních plánů, nýbrž ze samotného Krista. Pán dává své světlo jen tomu, kdo dokáže „ztrácet čas“ modlitbou a ztrácet sám sebe obětí a pokáním. Je signifikantní, že nejvíc nespokojení se světem a děním v něm (ale také nejvíce zoufalí a pesimističtí) bývají ti, kdo se nemodlí.

Hromniční svíčka v našich domovech nám tak může připomínat potřebu zapálit ji vždy, když různé bouře našeho života budou chtít odložit nebo odstranit modlitbu a oběť. Jen díky nim budeme moci přinášet druhým světlo Kristovo – symbol naděje.

P. Petr Havlík, farní vikář řk farnosti Vlašim


Převzato z časopisu RC MONITOR č. 2 (29. 1. 2017), str. 1-2
časopis můžete stáhnout na
http://rcmonitor.cz/download/MONITOR-2017-2.pdf

Luzie1973, Public Domain, pixabay.com

Sdílet

| Autor: Roman Tomek | Vydáno dne 31. 01. 2017 | 1465 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek | Zdroj: RC Monitor
Nové filmy, videa a audia (mp3) pro vás:
Hledání na našem webu:
Doporučujeme:
Anketa:
Jak se ti líbí časopis Milujte se!? (viz www.milujte.se)


Celkem hlasovalo: 416830
Volná šiřitelnost:
Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
projekt Godzone=
Jsme mediálními partnery projektu Godzone.

Na obsah tohoto webu si FATYM nevyhrazuje žádná autorská práva! Obsah můžete dále používat, pokud není někde stanoveno jinak.
Používáme
phpRS - redakční systém zdarma.

Kontakt | O nás | Webmaster | Administrace