Svatý Josefe, uč nás zodpovědné lásce...

Autor: Roman Tomek <roman.tomek(at)seznam.cz>, Téma: Zajímavé..., Zdroj: https://tob.signaly.cz/, Vydáno dne: 01. 05. 2018

sv. Josef, foto: Andreas Praefcke, CC BY 3.0, sk.wikipedia.org

Modlitba sv. Jana Pavla II.
k svatému Josefovi

Josefe, snoubenče panenské Bohorodičky, uč nás neustále celé Boží pravdě a celé lidské důstojnosti v povolání k manželství a rodičovství.

Modlitba sv. Jana Pavla II.
k svatému Josefovi


Josefe, snoubenče panenské Bohorodičky, uč nás neustále celé Boží pravdě a celé lidské důstojnosti v povolání k manželství a rodičovství.

Svatý Josefe, vypros nám u Boha, ať dokážeme vytrvale spolupracovat s milostí velké svátosti, ve které si muž a žena slibují manželskou lásku, věrnost a úctu až do smrti.

Svatý Josefe, uč nás zodpovědné lásce k těm, které nám Bůh zvláště svěřuje: k manželovi, k manželce a k těm, kterým manželé-rodiče společně předávají život. Uč nás zodpovědnosti za všechna období života od okamžiku početí až do poslední chvíle života na této zemi. Uč nás řešit složité problémy spojené s prací v životě generací počínaje mládeží, i v životě celých společností.

Svatý Josefe, ochránce církve, dnes se obracíme k Bohu slovy modlitby:

"Všemohoucí věčný Bože, tys povola svatého Josefa, aby už od počátku chránil dílo našeho vykoupení; dej, ať tvá církev s jeho pomocí věrně plní svůj úkol při uskutečňování díla spásy."


Civitavecchia, Itálie, 19. března 1987

Převzato z knihy: Ziólkowski, Z. (ed.)(2010). Modlitby Jana Pavla II. Kostelní Vydří: Karmelitánské nakl., str. 87. Přeložila Jindra Hubková.

Jan Pavel II. napsal o sv. Josefovi krásný a hluboký text: Redemptoris custos (Ochránce Vykupitele), který je dostupný v českém překladu i na internetu. Najdete ho v článku:

Bl. Jan Pavel II.: Redemptoris Custos (Ochránce Vykupitele)Převzato z https://tob.signaly.cz/, článek z 9. 11. 2012 už nenaleznete.

(Na Fatym.com vydáno 30. 4. 2014;
1. 5. 2018 - 4918 přečtení)

Sv. Josef (volné dílo)